رويا آزادواری – انرژی درمانی, ونکوور

Roya Azadvari, Iranian Reiki & Chios Master
Energy Darmani Classes in Vancouver

انرژی درمانی

از حدود دو دهه گذشته کلمه انرژی درمانی را در اشکال مختلفی می‌شنویم. مراکز و متد مختلف انرژی درمانی در اقصی نقاط دنیا ایجاد و شناخته شده است. قبل از این اینکه در مورد انرژی درمانی سخن بگوئیم بهتر است بدانیم که اصلا انرژی چیست و چه منافعی برای ما دارد؟

انرژی یعنی‌ نیروی زندگی‌ بخش تمام هستی‌. شاید انرژی کلمه جدید برای عصر حاضر بوده ولی‌ در واقع بسیار قدیمی‌ و شناخته شده می‌باشد. از زمانهای بسیار دور که بشر هنوز از تکنولژی خاصی‌ برخوردار نبوده درمانهای جسمی‌ و روحی توسط انرژی درونی افراد انجام می‌شده. هندیها ، چینی‌ها و ایرانیان از این علوم بنام علوم روحی نام برده‌اند و در کشورها و زبانهای مختلف از این انرژی به نامهای پرانا (هندیها)، چی‌ ( چینی‌ها)، ما نا ( جادوگران قبایل بدوی) و پژو هشگران روسی: انرژی پلاسمای حیاتی bioplasmic.یاد کرده اند.

برای روشن شدن ماهیت انرژی سوال مهمی‌ مطرح می‌کنیم: آیا اگر اندامهای سالم از انسان داشته باشیم و آنها را به هم پیوند بزنیم میتوانیم یک انسان سالم که قادر به حرکت و زندگی‌ باشد بسازیم؟ بطور مشخص جواب نه می‌باشد. چرا؟ زیرا این اندامها نیروی زندگی‌ لازم را برای حرکت ندارند. پس برای حرکت این انسان ما نیز به یک نیروی محرک داریم که ما آنرا همان “انرژی” می‌‌نامیم.

مثال واضح دیگر اینکه اگر قطعات یک ماشین همگی‌ سالم باشند و سوخت مورد نیاز هم تامین باشد آیا این ماشین خود به خود قادر به حرکت می‌باشد؟ مسلما خیر، زیرا این ماشین برای حرکت نیاز به راننده دارد.

برگردیم به بحث انرژی درمانی، در زمان بودا و خیلی قبل تر از او، انسانها از این نیروی حیات برای درمان استفاده میکردند. در معابد قدیمی‌ ایران مربوط به زمان زرتشت کنده کاریهای بر روی دیوارها میبینیم که شخصی‌ دراز کشیده و شخص دیگر بالای سر او نشسته و از دستانش فلشهای به سمت بدن شخص دیگر می‌‌رود. این همان درمان گری توسط نیرویست که از دستان این شخص خارج شده و به ان انرژی درمانی گفته می شود.

مدارک و شواهد زیادی از درمان توسط انرژی یا نیروهای متافیزیک که در گذشته‌های بسیار دور انجام می‌شده در دسترس می‌باشد.یکی از روشهای متداول انرژی درمانی ریکی می باشد که توسط فردی ژاپنی بنام میکائو اوسویی دوباره کشف ودر اختیار همگان قرار گرفت .
طبق تحقیقات انجام شده در غرب بر روی درمانهای غیر فیزیکی‌ که در شرق انجام می‌شده نشان میدهد که در بدن ما هفت مرکز مهم انرژی قرار دارد که با هفت غده درون ریز بدن بطور مستقیم ارتباط دارد.همانطور که در بالا توضیح داده شد ما برای زنده بودن نیاز به انرژی داریم. تا زمانی‌ که به هر سلول بدن ما انرژی و خون و اکسیژن می‌رسد آن سلول به زنده بودن خود ادامه میدهد.

در صورتی‌ که به هر دلیلی‌ (روحی یا جسمی‌) رسیدن انرژی به سلولهای بدن با مانع روبرو شود بیماری پیش می‌‌آید.پس در واقع بیماری همان عدم هماهنگی‌ سیستم انرژیکی در سلولهای بدن می‌باشد. برای رساندن انرژی به سلولهای بدن اندامهای خاصی‌ وجود دارد که با چشم فیزیکی‌ قابل دیدن نمی‌‌باشند ولی‌ با دستگاه‌های ساخته شده امروزی از این مرکز تصاویری تهیه شده و در اینترنت در دسترس همگان می‌باشد. به این مراکز ” چاکرا” گفته می شود.

 

تاریخچه ریکی اوسویی
تنها حدود 10-15 سال است که اعضای جامعه ریکی در ژاپن قلب خود را در غرب به ما باز کرده و اطلاعات درست در مورد چگونگی کشف ریکی اوسویی را برما عرضه کرده اند.. اطلا عات مربوط به پیش از این زمان دچار تحریف و یا اعلام نشده است.

Mikao اوسویی در تاریخ 15 اوت سال 1865 در Taniai ، ژاپن متولد شد. او همیشه یک سالک روحانی بوده و تمرینات Kiko که شبیه به چی کونگ می باشد را انجام می داده است.این رشته شامل تمرینات تنفسی ، مدیتیشن ، و حرکات مختلف می باشد . از مجموعه این تمرینا ت می توان به عنوان “مراقبه جنبشی” نام برد.

او به مطالعه پزشکی ، روانشناسی ، مذهب ، وخودشناسی پرداخت. همچنانکه عضو گروه متافیزیک ka ReI Jyutu بود سرد بیر Shinpei
Goto (رئیس بخش بهداشت و رفاه که بعدا”به شهردار توکیوتبد یل می شد) گردید.اوسویی کسب و کاری آغاز کرد که شکست خورد.

در سال 1914 ، در سن 49 سالگی ، او تصمیم گرفت یک راهب بودایی شود. در سال 1922 ، برای یک مراقبه 21 روزه، نماز ، مناجات و روزه به کوه Kurama در کیوتو ژاپن رفت .او در حالی که در زیر آبشار ایستاده بود ، مدیتیشن طراحی شده برای باز کردن و پاک کردن چاکرای تاجی را انجام داد . این مراقبه باعث شد او به بیداری روحانی در روز پایانی این دوره دست یابد. اوناگهان متوجه شد نور قدرتمندی از بالای سر او وارد شد. آگاهی او گسترش یافت و احساس کرد دارای یک قدرت بزرگ شده است. او از طریق الهام درونی می دانست که در حال حاضر می تواند بدون تخلیه انرژی خود(همانند زمانی که Kiko کار می کرد) دیگران را شفا دهد.

Mikao اوسویی ، با همسر و فرزندان خود در ماه آوریل سال 1922 به توکیو نقل مکان کرد ،. او بر اساس اموخته های مادام العمر وتجربیات اخیر روحانی و معنوی خود ، به توسعه ” درمان طبیعی سیستم اوسویی “پرداخت. سپس جامعه درمانی «اوسویی ریکی Ryoho Gakkai “را پایه گذاری کرد.مدت کوتاهی پس از آن درمانگاه Harajuku را افتتاح نموده و شروع به انجام جلسات ریکی و کلاس های آموزشی نمود.

درست قبل از ظهر 1 سپتامبر سال 1923 ، زلزله مهیبی با نیروی 8.3 Kanto را تکان داده ومنجر به کشته شدن بیش از 140000 نفر و بر جای ماندن هزاران مجروح و بی خانمان شد. اوسویی و دانش آموزان خود در غم آنها شریک شده و تصمیم به انجام ریکی روی بازماندگان کردند. آنها روز و شب کار می کردند . دادن ریکی برای کمک به بسیاری اذ این مردم تا سالیان ادامه یافت .. امپراتور ژاپن ” میجی” ازMikao اوسویی برای فداکاری و کمک به مردم کشور خود قدردانی نمود.

در سن 60 سالگی ، در سال 1925 ، او یک کلینیک بزرگتر در Nakano افتتاح کرد و پس از آن شروع به مسافرت و سخنرانی نمود. وی درمدت چهار سال ، بیش از000 2 دانش آموز و 16 معلم را آموزش داده است. او می خواست این تکنیک ساده در دسترس همه مردم در سراسر جهان قرارگیرد.

Mikao اوسویی در معبد Saihoji در Suginami – KU ، توکیو به خاک سپرده شده است. سنگ بنای یادبود بزرگی توسط دانش آموزان وی ساخته شد که زندگی و کار او با ریکی در ان شرح داده شده است. همه ما مدیون خدمات اوسویی بوده و قدرشناسی عمیقی برای او قایل هستیم.

پنج اصل مهم ریکی:
فقط برای امروز ، خشمگین مباش
فقط برای امروز نگران چیزی نباش
فقط برای امروز شکرگزار باش
فقط برای امروز با صداقت و راستی کار کن
فقط برای امروز با همه موجودات مهربان باش

به طور کلی چه مواردی در ریکی آموزش داده می شود؟
ریکی مرحله اول : برروی درمان خود و کمک به دیگران تمرکز می کند. دانش اموزان پس درپایان این مرحله قادر به درمان خود و کمک به دیگران بوده؛ در مورد تاریخچه ریکی ، سیستم انرژی ، ماهیت انرژی ریکی ، اخلاق ریکی ، پنج اصل و یا دیدگاه ریکی ، اگاهی خواهند یافت.

ریکی مرحله دوم : تمرکز بر روی یادگیری نمادهای شفای ژاپنی و ارسال ریکی از راه دور است .(ما همیشه باید اجازه ارسال یک شفا از راه دور را بگیریم). برای گذراندن این مرحله دانش آموزباید حداقل 21 روز صبر کند به طوری که مرحله یک به درستی القا و در درون دانش آموز پایه گذاری شده باشد.
بحث و گفتگوی عمیق در تغییر عادات ناخواسته ، قدرت دادن به اهداف شخصی ، و تجلی تغییرات دائمی در زندگی دانش آموز ازطریق تکنیک های شفا ی از راه دور ژاپنی برای رسیدن به این اهداف معرفی و تمرین می شود.

ریکی مرحله سوم : در برخی از روشها، چهار مرحله به جای سه مرحله آموزش داده می شود. این سطح می تواند شامل تکنیک های مد یتیشن ، همسویی شفا ، مراقبه نقطه ” یین هوی”, نفس بنفش ، پاکسازی ها له ، و شبکه های کریستال ریکی ونماد استاد ی باشد، اما دانش آموز نمی تواند عمل همسویی یا اموزش دیگران را انجام دهد.

رحله سوم/استادی : در اینجا ، تمرکز در آموزش ریکی به دیگران و همسو کردن انها با انرژی ریکی میباشد. دانش آموزان اهداف خود را برای تبدیل شدن به یک استاد / معلم ریکی نوشته و به تفصیل مورد بحث قرارمی دهند. نماد استادی معرفی شده ودرطول جلسه تمرین می شود. .همچنین مزایای زندگی مبتنی بر معنویات و روحانیات مورد گفتگو قرار می گیرد.

واژه استاد ریکی چه معنایی دارد؟
استاد ریکی ، به معنای معلم است. استاد همچنین بدان معناست که دانش آموزبه آن حد رسیده که در راه توسعه اگاهی خود و عوض کردن عادت های مزاحم و بدست گرفتن شیوه یک زندگی کاملا آگاه است.
مسئولیت استاد این است که بتواند خودش راکاملا تزکیه کند نه اینکه به تزکیه دیگران بپردازد.
قرار نیست کسی پایه های زندگی خود را به شیوه های معنوی یک استاد ریکی پایه گذ اری کند. هر کس باید باورها و اعتقادات خود را کاملا حفظ کرده ولی در عین حال یک دانش اموز یا استاد ریکی هم باشد.

ریکی چه کاری می تواند انجام دهد؟
تحقیقات نشان می دهد ریکی روی موارد زیر تاثیر بسزایی دارد:
خلاقییت- تعادل روحی و جسمی – کنترول احساسات و عواطف- کاهش استرس – ایجاد آرامش-
بیشتر شدن انرژی و زنده دلی- رشد شخصی و توسعه آگاهی-کم شدن درد یا از بین رفتن ان در بیماری ها و جراحی ها
توانایی به خواب رفتن سریع- به راحتی حرکت کردن

رويا آزادواری – انرژی درمانی, ونکوور
Roya Azadvari, Iranian/Persian Reiki & Chios Master and Classes in Vancouver
در طول یک جلسه ریکی چه اتفاقی می افتد ؟
شخص مورد نظربا لباس کامل روی تخت درمان دراز می کشد. دست درمانگر به آرامی روی یا کمی بالاتر از بدن درچند موضع از سر تا پای شخص انرژی گیرنده قرار می گیرد. برخی از درمانگران ازمراحل انجام مواضع دست به ترتیب تجویز شده استفاده نمی کنند و ترجیح می دهند که از یک رویکرد شهودی یا راهنمای درون خود استفاده کنند. روی هر موضع می بایست در حدود 4-6 دقیقه انرژی داد. کار کردن به این روش هیچ نوع الودگی پوستی ا یجاد نمی کند. ریکی ماساژ نمی باشد.

بسیاری از افراد احساس سرما ، گرما و حرکت موجی انرژی ، یا احساس سوزن سوزن شدن در طول جلسه را گزارش کرده و تعدادی نیز ورود به یک حالت آرام و لذت بخش را تجربه کرده اند. در برخی ، درد مزمن یا حاد می تواند کاهش داده شده و یا به طور کامل محو گردد. گاهی اوقات آلرژی و infirmities دیگر به طور کامل ناپدید می شوند. نتایج در افراد مختلف متفاوت می باشد.

مهم است به یاد داشته باشید که آنچه باعث نگرانی ما شده یک شبه سراغ ما نیامده پس قرار نیست یک شبه از ان رهایی یابیم. ریکی از روش های درمانی دیگر مستثنی نیست. برای شفا ی کامل نیازمند تعهد و گذر زمان می باشیم .

پس ازپایان یک جلسه ریکی می بایست چکار کرد؟
بعد از یک جلسه ریکی ، شما باید برای آمدن به سطح آگاهی کامل خود را اماده کنید. شما ممکن است احساس ارامش و سبکی عمیقی داشته باشید. پیشنهاد می شود به مدت 15 دقیقه درجای خود باقی مانده و یک جرعه آب خنک بنوشید. سپس کف پاهای خود را روی زمین قرار دهید این کار به شما کمک می کند ارام ارام به حالت طبیعی برگردید.

مدتی بعد از انجام این جلسات، ممکن است متوجه سم زدایی( toxifying) در سیستم گوارش خود شوید. حتی ممکن است مجبور باشید زمان بیشتری را در هنگام صبح در مستراح بگذرانید. شما باید آب یا مصرف چای گیاهی را افزایش دهید تا سموم بدن به آسانی خارج شوند. همچنین ممکن است بخواهید بیشتر استراحت کنید، بنابراین اجازه دهید که بدن شما به راحتی این دوره را طی نماید .

اکثر مردم احساس بهبودی فوری در کاهش درد و نیز افزایش انرژی و هوشیاری در روز را تجربه کرده اند.

چه مقدار جلسات درمانی نیاز داریم؟
برای حذف بلا ک هایی که ریشه در سیستم انرژیکی دارند بهتر است سه یا چهار جلسه ریکی در طول ده تا چهارده روز انجام شود. پس از آن یک بار در هفته و یا هر دو هفته یک بار تا کاملا مشکل برطرف شود. بهبودی معمولا پس ازجلسه اول آغاز خواهد شد. مسائل مربوط به سلامت جسمی معمولا پنج تا شش جلسه طول می کشد تا علائم درمان مشاهده شود. به طور کلی بیماریها ابتدا در سیستم انرژی آغاز شده وسپس به بدن فیزیکی وارد می شوند . بنابراین اگر ما با استفاده از ریکی سیستم انرژیکی خود را سالم نگه داشته، و بدن فیزیکی را با تغذیه مناسب و ورزش نگهداری کنیم، از بیماریها دور بوده واز انرژی بالایی برخوردار خواهیم بود.

چگونه ریکی به عنوان یک طب کل نگر به سلامتی ما کمک می کند؟
به شدت توصیه می شود که شما هیچ دارو یا جلسه درمانی پزشک خود و یا دیگر درمان کننده های ضروری را قطع نکنید. مگر اینکه ابتدا با آنها (درمانگران خود) شخصا صحبت کرده و از پیشنهادشان اگاه شوید. انرژی ریکی با همه اشکال دیگر درمان سازگاری دارد. ریکی مکمل فوق العاده برای درمانهای دیگر است. همه این درمانها می توانند با همکاری یکدیگر به شما احساس سالمتر ، شادتر و کامل ترببخشند. این یک رویداد کل نگر است.

انرژی ریکی دقیقا همان جایی که مورد نیاز است هدایت می شود بنابراین یک درمانگرریکی هرگز نیاز به تشخیص و نه تجویز نسخه دارد– و حتی اخلاق یا قانون ریکی به آنها اجازه این کار را نمی دهد.
)به اطلاع هموطنان عزیز می رساند : اینجانب امادگی خود را برای همکاری با عزیزان داخل کشور برای درمان یا اموزش در خارج از کشور اعلام می دارم.)
پاسخ به سوالات شما:

roya_azadvari@yahoo.ca
www.crystalmindhealing.com
Tel: 1-778-8623720
West Vancouver Energy Healing & Energy Darmani Relaxation and Meditation Center

My name is Roya Azadvari, Usui Reiki Master and Chios Healing Master. I’ve been practicing and studying different method of Energy Healing Since 1992.I have attuned numerous courses and seminars relating to “Life Force Energy” and Natural Healing.

Now, I have my teaching seminars and healing sessions in my studio, in North Vancouver ,BC.

Usui Reiki

Reiki is a Japanese technique for stress reduction and relaxation that also promotes healing. It is administered by “laying on hands” and is based on the idea that an unseen “Life Force Energy” flows through us and is what causes us to be alive. If one’s life force energy is low, then we more likely to get sick or feel stress, and if it is high, we are more capable of being happy and healthy.

Reiki Level I
——————
– History of Reiki
– Five principles of Reiki
– Attunement
– First level symbol
– Self Healing
– Full Reiki session
– Certificate level I

Reiki Level II
——————-
– Symbols for Reiki level II
– Integrate the symbols into a Reiki session
– Different methods of ‘Distant Healing’
– Mental and Emotional Healing technique
– Level II Reiki attunement
– Certificate level II

Reiki Level III
——————–
– Review of level I,II
– Master symbol and how to draw it
– Integrate the master symbol into a Reiki session
– Aura Clearing (psychic surgery) technique
– Set up and activate a “Reiki Crystal Grid”
– Level III attunement
– Level III certificate

Reiki Master Level
————————
– Review of previous levels, and answer questions
– Master symbol and how to draw it
– How to do attunements for all levels of Reiki
– Practicing attunements
– Master level attunement
– Discuss business development & marketing ideas in the class
– Master level certificate

All attunements are available in every country of the world, in-person or as distance attunements.

Chios Healing
Chios Energy Healing is a relatively new yet very comprehensive energy healing system which employs powerful and effective aura and chakra healing techniques,nearly all of which are unique to Chios.
Chios is a complete, integrated system employing standardized instructional materials available to all, everywhere in the world, which may be downloaded directly from the main website.

All attunements are available in every country of the world, in-person or as distance attunements.

Level “I”

Learning to channel the energy
Beginning to channel the energy
Introduction to the chakra system
A typical treatment
Work book

Level “II”

Chios symbols
Learning to view the Aura
Aura clearing
Unblocking chakras
Aura charging
Specific treatment suggestion for disease
Work book

Level “III” (master degree)

Energy Color and Light in healing
Chakra system rebalancing
Distance Healing
Introduction to Disease treatment
Work book

www.crystalmindhealing.com

Energy healing, Reiki and Chios Classes in Vancouver bc
Iranian/Persian Reiki/Chios Master and energy healer in vancouver.